Výstaviště Flora Olomouc, a. s. bylo zřízeno v roce 1966 pod názvem Olomoucké výstavní sady a patří už po desetiletí k předním českým výstavnickým organizacím. Vděčí za to postupně se rozšiřujícímu počtu a rozsahu výstav, ale také jedinečnému přírodnímu charakteru svého areálu s bohatstvím parkové zeleně a květeny, botanickou zahradou a rozáriem, který je k výstavnickým, kulturním a dalším společenským akcím využíván celoročně.
Rodinným stříbrem olomouckého výstaviště je největší a nejstarší česká (česko-slovenská) květinová akce s více než půlstoletou tradicí: mezinárodní zahradnická výstava a veletrh FLORA OLOMOUC – nyní s jarní a podzimní etapou. Přehlídka špičkových výpěstků květin, okrasných dřevin, zahradní architektury a aranžování přivádí na výstaviště každý rok desítky tisíc návštěvníků.
V péči výstaviště jsou rovněž městské parky. Jejich historie sahá do 20. let 19. století, kdy olomoucký arcibiskup, arcivévoda Rudolf Jan Habsburský, založil tzv. Rudolfovu alej. Z původního skromného stromořadí se rozloha zeleného prstence tvořeného dnešními Smetanovými, Čechovými a Bezručovými sady rozrostla na více než 47 hektarů.
Návštěvnicky velmi přitažlivé jsou sbírkové skleníky (palmový, kaktusový, tropický a subtropický),výstaviště ve Smetanových sadech. Nejcennější a nejstarší je palmový, postavený v letech 1927 – 1930. Na ploše 1500 m2 zde rostou desítky palem v mnoha druzích, mnohé z nich starší sta let. Kromě skleníků se výstaviště chlubí i botanickou zahradou v nedalekých Bezručových sadech. Její součástí je unikátní rozárium, růžová zahrada s 10 000 keři růží zahraniční i domácí produkce.
Město Olomouc, někdejší historická metropole Moravy, bývá někdy také nazýváno perlou na zelené podušce. Kromě polohy uprostřed úrodné roviny Hané k tomu nemalou měrou přispívá i bohatá zeleň městských parků obklopujících historické jádro Olomouce. V jejich středu, takřka v samotném srdci města, se právě areál Výstaviště Flora Olomouc nachází.